portal kobiecych inspiracji

Obrotna na emeryturze
Wiek tak w samej rzeczy to wyłącznie numer. Możesz mieć 55 lat, ale wyglądać na 40 i czuć się na 35. Lecz możesz też posiadać 50 lat, jednakowoż wyglądać i czuć się na 65. Wszystko to ma związek z tym, jak poprawnie troszczysz się o własne ciało oraz co robisz, by pozostać aktywną.

strona dla kobiety

Działalność fizyczna – czy już za późno, aby rozpocząć?
Jeśli gra toczy się o ćwiczenia, dużo osób zakłada, że jeżeli nie było się aktywną jednostką w wieku 20, 30 lub też 40 lat, nie ma sensu rozpoczynać mając ich 50, a nawet później. Na szczęście to po prostu nieprawda. Nigdy nie jest za późno na rozpoczęcie wdrożenia do własnego życia ćwiczeń! Rozpoczęcie rutyny treningowej ma prawo wspomóc w rozwiązaniu niektórych kłopotów spowodowanych brakiem aktywności i ogólnie sprawić, że poczujesz się dobrze.
Korzyści z ćwiczeń dla pań na emeryturze są przeróżne! Od około 50 roku życia przeciętna osoba traci około 1 procent mięśni każdego roku – gra toczy się o to, że nie powinieneś godzić się na tak postępującą stratę mięśni. To właśnie dzięki ćwiczeniom masz możliwość przywrócić stracone mięśnie, nawet zbliżając się do setki. Korzyści z ćwiczeń nie kończą się na ulepszeniu masy mięśniowej i siły. Co poniektóre typy ćwiczeń mogą także pomóc polepszyć zdrowie kości.
Utrata kości i osteoporoza nie są pewne. Wykonywanie treningów obciążających, które namawiają Cię do działania mimo siłom grawitacji, ma prawo poprawić gęstość kości oraz zmniejszyć ryzyko jej rozpadu. Gdy przyjrzeć się jeszcze oraz innym korzyściom płynącym z ćwiczeń, umieją one także mocno zmniejszyć częste objawy menopauzy, jak przyrost masy ciała ludzkiego.